Referans Materyaller

Referans materyali (RM), kalibrasyon, metot validasyonu, izlenebilirlik, metot geliştirme ve çeşitli kalite kontrol amaçları (yeterlilik testi, çizelge, vb.) için kullanılan saf madde veya matris materyali için kullanılan genel terimdir.

Referans materyaller (RM), laboratuvar performansından bağımsız olarak, belirsizlik sınırlarıyla sağlanan referans değerlerine sahiptir. RM’ler hem kısa vadeli hem de uzun vadeli uygulamalar için stabilite testlerinden geçirilir.

RM’ler metot validasyonu veya verifikasyonu, yeterlik testi performans iyileştirmesi ve personel eğitimi için kullanılabilir.

FAPAS Test Materyalleri

Yeterlik testleri için kullanılan partiden fazla test malzemeleri, testin tamamlanmasının ardından kalite kontrol amaçlı test materyal (TM) numuneleri olarak sunulur.

Test Materyalleri yeterlik testlerinde karşılaşılan düşük performans sorunlarını gidermek, yeni personel eğitimi ve kalite kontrol takibi amacıyla kullanılabilir.

Sürekli güncellenen test ve referans materyal portföyünden ihtiyacınıza uygun alternatifleri belirlemek için bize ulaşabilirsiniz.

QC/Referans Materyaller | Bilgi Talep Formu